SATRANÇ


SATRANÇ

SATRANÇZeka kavramı sayısal, sözel ve görsel olmak üzere 3 ana grupta incelenir. Günlük yaşantımız ve okullarda aldığımız eğitimler ağırlıklı olarak sayısal ve sözel zekayı kullanmaya yönlendirdiği için bireyler görsel zekalarını pek geliştirememiş olurlar. Bizler bu durumun farkında olduğumuz için 3 Boyutlu Eğitim ile öğrencilerimize görsel olarak aktardığımız bilgilerin çok daha kalıcı olmasını sağlıyoruz. 

Satrancın Önemi

Yapılan araştırmalara göre görsel zekayı geliştirebilmenin en önemli yollarından bir tanesi satranç oynamaktan geçiyor. Özellikle çocuk yaşta başlanması gereken satranç sporu, gençlerin ilerleyen yaşlarda gerçek hayatlarındaki olaylar içerisinde yer alan neden-sonuç ilişkilerini çok daha iyi görebilmesini sağlıyor. Bu da hayatlarındaki karar mekanizmasının oldukça doğru bir şekilde çalışmasına yardımcı oluyor. Satranç, çok güzel sade bir hobidir. Gençlerinin vakit ayırabileceği en güzel spor dallarından bir tanesidir. Bu hobiyi edinen öğrencilerin hayata bakış açısı değişir ve kötü alışkanlıklardan da uzak durur. 

Satranç Oynamanın Yararları

Satranç ile büyüyen bir insan planlı hareket etmenin önemini fazlasıyla kavramış olur. Aynı zamanda hızlı ve doğru kararlar alabilmeyi de öğrenmiş olan birey hayat içerisinde aniden gelişen olaylara karşı doğru yorumlarda bulunup mantıklı bir yaklaşım sergileyebilir. Bir diğer yandan kişinin kendine güvenini de artıran satranç, bireysel güç ve yetenek kavramının farkına varılmasını sağlar. 

Günlük hayatın gerçeklerinden ortaya çıkan ve şekillenen zihinsel bir spor olan satranç, çocuğu hayata hazırlamada ve hayatla tanışmasında çok önemli bir rol oynar. Taktik becerilerini geliştirir ve hayatta hiçbir zaman gelişigüzel yaşanmaması gerektiğinin bilincine ulaşır.

Delta Koleji olarak öğrencilerimizin hayatı mümkün olduğunca doğru tanımasını sağlıyor ve bu doğrultu da eğitimler veriyoruz. Satranç eğitimlerimiz ile öğrencilerimize hem bir hobi edinmeleri gerektiği hem de mantılı hareket edebilmeleri konusunda yardımcı oluyoruz. 
 

 

ONLINE KAYIT FORMU