Modern Dans


Modern Dans

Modern DansModern dans, insanın bedensel farkındalığını yakalayabilmesi ve bu doğrultuda özgürce hareket etmenin yollarını bulmasını sağlar. Bedeni keşfetmek, güçlendirmek, esneklik ve dayanıklılık kazandırmak içinde çeşitli çalışma tekniği barındırır. Dans etmek, dans ile var olmak insanı özgürleştirir ve bu özgürlük insanın kişiliğine de yansır. Bazı insanların iletişim şekli olan dans etmek, sanatın hem görselleri hem de duyguları hareket geçirmesi için olmazsa olmazlardandır. 

Modern Dans Nedir?

Modern dans, 19. yüzyılın son evresinde Avrupa ve Amerika Birleşik Devletleri'nde ortaya çıkmış ancak sonrasında tüm dünyaya yayılmış bir dans türüdür. Kısa sürede tüm dünyayı etkisi altına alan bu yeni tür, klasik dans sanatını içermeyen yeni dans tiyatrosunun tüm stillerini anlatır ve uygular. Bizler de bu dans türünü Delta Koleji olarak öğrencilerimize aşılamak ve onları olabildiğince sanatın ve hareketin içine çekmeye çalışıyoruz. Alanında uzman eğitmenlerimiz ile gençlerimize dans etmenin doğasını aktarmayı büyük bir gereklilik olarak görüyoruz. 

Modern Dans Nasıl Yapılır?

Modern dans, balenin katı kurallarına fazlasıyla karşı çıkar ve vücudun doğal hareketleri üzerine yoğunlaşır. Her ne kadar modern dansta baleden esinlenen dönüşler ve zıplamalar olsa da Graham, Cunningham, Release ve Limon gibi temel teknikler ile baleden dışarı çıkılır. Öğretmenlerimiz bu temel teknikler üzerinde öğrencilerimize doğru bir eğitim verebilmek için mümkün olduğunca durur. Genelde 3 aylık bir eğitim ile temel düzeyde bir gelişim sağlanabilen modern dans türünde sonraki aşama pratik yapıp gelişmeye yöneliktir. Yani bu dans türü öğrencilerimizin hem hobisi hem de rahatlama yolu olabilir. Fazla vakit almaz ve öğrencilerimiz bir süre sonra kendi isteklerine göre dans edip etmemeye karar verebilirler. 

 

 

ONLINE KAYIT FORMU