JİMNASTİK


JİMNASTİK

JİMNASTİKJimnastik, hem erkek hem de kız çocuklarına hitap eden ve çok küçük yaşlarda başlanabildiği için nesillerimiz için fazlasıyla ideal bir spor dalıdır. Henüz 3 yaşında başlanabilen jimnastik, tüm çocuklara yönelik olimpik bir branştır. Bu olimpik spor dalı sadece esneklikle de alakalı değildir. Jimnastik sporunu yapan gençlerimiz boylarına göre kilo ve vücut kas kütllelerini dengeleyebilirler. Bu sayede fiziksel anlamda ideal bir görüntüyü de yakalayabilirler. 

JİMNASTİK NEDİR?

Jimnastik, Fransızca "gymnastique" kökenli bir spor branşıdır. Vücudu geliştirmek, güçlendirmek ve esneklik kazanmak amacıyla yapılır. Jimnastikte en önemli konu düzenli hareketler ve bu hareketlerin birbiriyleriyle uyumlu olmasıdır. Okullarda Beden Eğitimi derslerinde, spor salonlarında ve evlerde egzersizler eşliğinde uygulanmaktadır.

Delta Koleji olarak bu spor dalının öğrencilerimize ne kadar gerekli olduğunu farkındayız. Bu anlamda gençlerimizin zinde ve güçlü olabilmesi için Jimnastik sporunu olabildiğince destekliyor ve eğitimlerini uyguluyoruz. 

JİMNASTİK NASIL YAPILIR?

Jimnastik, fazlasıyla esneklik ve dayanıklılık isteyen bir spor dalı olduğu için çok küçük yaşlarda başlanması gerekiyor. Küçük yaşlarda kaslar henüz sertleşmediği için esneklik ve dayanıklılık kazanılabiliyor. Bu spor dalı için erkek ve kızlarda farklı hareketler bulunuyor. Yani sporun bir eğitimci gözetiminde yapılması en doğrusudur. Çünkü esneklik kazanılabilmesi için hareketlerin doğru bir şekilde yapılması gerekiyor. Bilinçsiz çalışmalar ciddi sakatlanmalara ya da fiziksel bozukluklara sebep olabilir. 

Delta Koleji olarak Jimnastik spor dalı için kaliteli eğitmenlerimizi öğrencilerimiz ile tanıştırıyoruz. Son derece kaliteli eğitimler ile gerçekleştirilen jimnastik dersleri çocuklarınız için oldukça eğitici ve büyük bir kazanım olacaktır. Dersler öğrencilerin temel derslerinin saatlerine uygun bir şekilde programlanır ve öğrencinin fiziksel yorgunluğu hesaba katılarak diğer derslerle ile uyumlu bir plan yapılır. Bu açıdan öğrencilerimizin spor yapabilmesi için her türlü çözümü sizlere sunmaktayız. 

ONLINE KAYIT FORMU